INFORMACJA o przystąpieniu do modernizacji szczegółowej osnowy wysokościowej (3 klasy) na terenie powiatu krakowskiego

03-08-2021

Wydział Geodezji, kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego w Krakowie

informuje

o rozpoczęciu prac geodezyjnych mających na celu

modernizację szczegółowej osnowy wysokościowej (3 klasy) na terenie powiatu krakowskiego.

Wykonawcą prac wyłonionym w trybie ustawy z dnia 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) jest firma:

SKB GIS s.c. Szymon Czyża, Karol Szuniewicz, Bartosz Kucharczyk, Michał Ogrodniczak

ul. Złota 14/25, 10-698 Olsztyn

Wykonanie zadania zaplanowano w trzech etapach:

Etap 1. Opracowanie projektu technicznego

Etap 2. Stabilizacja punktów szczegółowej osnowy wysokościowej

Etap 3. Pomiar szczegółowej osnowy wysokościowej, opracowanie wyników pomiaru oraz zasilenie bazy BDSOG

Wykonawca dokona na gruncie wywiadu terenowego oraz niezbędnych ustaleń związanych z lokalizacją oraz rozmieszczeniem punktów przewidzianych w projekcie modernizacji osnowy wysokościowej. W ramach wywiadu zbierana będzie dokumentacja fotograficzna.

W kolejnym etapie Wykonawca dokona stabilizacji punktów szczegółowej osnowy wysokościowej. Będą to, w zależności od możliwości terenowych, znaki ścienne lub znaki ziemne. Wykonywana będzie dokumentacja fotograficzna znaków.

Ostatnim etapem prac terenowych będzie wykonywanie pomiaru punktów szczegółowej osnowy wysokościowej.

Właścicieli oraz osoby władające nieruchomościami prosi się o udzielanie niezbędnych informacji oraz  umożliwienie wstępu na grunt w celu wykonania prac terenowych.

Powyższe prace prowadzone będą do dnia 13.01.2023 r.